Zapowiedź Call of Duty 4: Modern Warfare

przez | 26/03/2011

    Call of Duty – chyba każdy słyszał ten tytuł, jest wręcz synonimem II wojny. Call of Duty 4 – kolejne dziecko Infinity Ward zostanie osadzone w zupełnie nowych realiach. Twórcy chyba stwierdzili, że ponowne odzwierciedlanie walk które toczone były podczas II wojny światowej nie ma sensu, i postanowiono przenieść czwartą część serii w czasy współczesne XXI wieku.

Call of Duyt 4: Modern Warfare – bo taki podtytuł nosi ów część, przeniesie nas w czasy nowego fikcyjnego konfliktu. Akcja gry ma być dużo szybsza i dynamiczniejsza. Całość zaczyna się na pokładzie samolotu, gdzie nasz oddział szykuje się do desantu. Akcja jest szybka i po kolei eliminujemy przeciwników. Jak udało się ustalić pierwsza misja ma charakter szkoleniowy (wiele zadań wykonują nasi kompani, podczas gdy my zapoznajemy się z obsługą i klimatem nowego Call of Duty 4)

Nowy CoD ma obsługiwać zarówno DirectX 9 jak i 10. Na pewno ucieszy to wielu graczy, gdyż gra „pójdzie” także na wolniejszych maszynach, jednak różnica w grafice ma być ogromna. Gracze z DirectX 10 doznają genialnych efektów wizualnych. Wszelkie dymy, eksplozje, mgły i inne detale mają być niezwykle realistyczne.

Rozgrywa dla pojedynczego gracza ma zawierać w sobie nowy tryb o nazwie – Realism Mode, który odpowiadać będzie za realizm rozgrywki. Np. gdy zostaniemy ranni w nogę będziemy kuleć lub w ogóle nie będzie można się poruszać i niezbędna będzie pomoc sanitariusza. Po za tym fizyka w grze ma być bardzo realistyczna i umożliwi nam niszczenie całego otoczenia.

Podczas rozgrywki przyznawane będą nam punkty, za które będziemy mogli wezwać np. wsparcie helikopterów. Nie zabraknie także pojazdów, które będziemy mogli poprowadzić.

Tryb wieloosobowy wprowadza coś zupełnie nowego w świecie CoD. W trakcie walk będziemy zdobywać punkty, za które kupimy lepsze wyposażenie dla naszej postaci. Tyle, że tym razem gdy zranimy jakiegoś gracza i dobije go ktoś inny, nie zostaniemy bez punktu 😉
W trybie MP niestety zabraknie pojazdów, twórcy tłumaczą to tym, że mapki dla tego trybu nie będą zbyt wielkie, a cała akcja ma skupić się na walkach piechoty.

Call of Duty 4: Modern Warfare zapowiada się niezwykle interesująco. Ciekawe tylko czy wyjdzie to serii CoD na dobre.

Opracował Filek

Dodaj komentarz