Relacja z Poznań Game Arena 2007

przez | 26/03/2011

    Tegoroczne Poznań Game Arena mamy już za sobą, ale z pewnością będzie się o nich mówić jeszcze długo. I nie bez powodu, gdyż są to właściwie jedyne takie targi w naszym kraju. Poznań Game Arena jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa coraz więcej odwiedzających.

Targi tak jak poprzednio zostały podzielone na trzy imprezy:

Extreme Arena – gdzie można było podziwiać zawody we wszelkie sporty ekstremalne takie jak np. paintball

Fantasy Arena – gdzie podziwiać mogliśmy wszelkiego rodzaju bitewniaki, gry planszowe i karciane

Digital Arena – główna impreza, czyli komputery, gry komputerowe – ogółem, pełna elektronika (i ekstra pokazy taneczne na scenie głównej :P)

Nasz team razem z ekipą portalu Nietykalni.biz skupił się przede wszystkim na Digital Arena, gdzie prowadziliśmy turniej w Call of Duty 4: Modern Warfare.

Już na samym początku trudno było nie zauważyć dość dużego stoiska oznaczonego logami Xbox 360 😉 Można było tu zagrać w takie hity jak Halo3, Assassin’s Creed czy PGR4.

Kontynuując wędrówkę każdy natknął się na wielkie stoisko Wiedźmina. Nikt nie ma wątpliwości, że ta gra była jednym z głównych hitów targów. Mieli oni najbardziej oryginalne stoisko, wzorowane na dawną karczmę. W tym budynku odbywały się różne konkursy oraz można było zdobyć plakat z podpisami twórców Wiedźmina.

Wpadając do stoiska Electronic Arts istniała możliwość zagrania w największe tytuły tej firmy. Oczywiście grano głównie w FIFA08 i nic w tym dziwnego. Na tym stoisku emocje sięgały zenitu!

U Creative również było bardzo ciekawie, bowiem zaproszony został sam Jonathan -Fatal1ty- Wendel. Jak można się domyślić istniała możliwość zmierzenia się z mistrzem 1v1 😉

Stoisko Intela to dwa prawdziwe bolidy, symulatory jazdy F1. Konkursy na tym stoisku były bardzo atrakcyjne, bowiem można było wygrać najnowszy procesor Intela 😉

Nie brakowało innych stoisk, m.in. konsole Nintendo Wii i wiele innych atrakcyjnych wystaw. Jednak z braku czasu nie zdążyliśmy im się dokładnie przyjrzeć 😉

Skupmy się zatem na Call of Duty 4: Modern Warfare, którego turniej miał miejsce na stoisku firmy AVG. Na tymże stoisku można było zagrać w najnowsze dziecko Infinity Ward. Turnieje prowadzone były w sobotę i niedzielę, z czego w sobotę był turniej zamknięty dla klanów a w niedzielę dla wszystkich. Nagrody były atrakcyjne a główną z nich były karty graficzne HD 2600 XT, HD 2400 XT oraz 1650 XT ufundowane przed firmę Power Color. Poza tym do wygrania były różne inne gadżety, gry itp. Wszystko to dzięki sponsorom, firmom AVG, LEM, Power Color oraz 4max.pl

Niespodzianką turnieju w CoD 4 w sobotę był klan Men in Black. Wiele osób uważało iż ten klan nie dotrze do finału, a tu niespodzianka 😉 Klan MiB zajął drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajął klan UF Gaming, a trzecie FLS Gaming.

W niedzielę prowadzone były rozgrywki dla wszystkich. Kto chciał mógł się zapisać by wkrótce po tym zasiąść do walki o cenne nagrody. Z setki graczy z niedzielnego turnieju wyłoniliśmy dziesiątkę najlepszych i odbyły się finały już o konkretne nagrody. Łącznie rozdaliśmy ich grubo ponad 300!

Podsumowując Targi Poznań Game Arena 2007 uważam za bardzo udane 😉 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się to zorganizowania tego turnieju. Mamy nadzieję, że za rok też się na nich zjawimy i od nowa będziemy przeżywać te emocje razem ze wszystkimi 😉

Opracował
Filek

Dodaj komentarz