Relacja z PGA 2006

przez | 26/03/2011

    Poznań Game Arena – ta nazwa jest znana zdecydowanej większości polskich a także i zagranicznych graczy. Są to bez wątpienia największe targi sprzętu komputerowego, a także przede wszystkim turnieje dla graczy. Delegacja FkCoD.pl po raz pierwszy miała okazję przyjrzeć się temu wydarzeniu na własne oczy w drugi dzień imprezy 26 listopada.

pga

Piękne dziewczyny, premiery konsol, najnowsze gry, turnieje gwiazd – ta idea została spełniona jednak nie do końca. Niedziela była pod znakiem turniejów Counter Strike’a, było także wiele turniejów otwartych. Wśród turniejów otwartych największą popularnością cieszył się oczywiście stary i dobrze znany Quake 3 Arena organizowany przez D-Link. Nie zabrakło turniejów Fify, StarCrafta czy Tekkena

pga

Targi PGA niestety „nie wypaliły” do końca… Wszystko przez tragedie w kopalni Halemba. Z powodu żałoby narodowej PGA miało uboższą wersję, odwołano niektóre pokazy taneczne, Microsoft oraz LEM wycofał się, a więc i zaprzepaszczono możliwość pogrania na Xbox 360 chociażby w taką grę jak Call of Duty 3. Redakcja CD-Action także się nie pokazała na tegorocznym PGA. Na szczęście atmosfera jaka panowała na targach była bardzo przyjemna i pozwalała zapomnieć o tych niedogodnościach.

Nintendo Wii osobiście nie wywarła na mnie większego wrażenia. Chociaż konsola wyróżnia się oryginalnością poprzez sterowanie Wiilotem. Składa się on z podczerwieni, głośnika, czujnika ruchu, przycisków oraz oczywiście baterii 😉 Cała zabawa polega na tym, iż sterowanie odbywa się „na żywo”, to znaczy grając np. w tenisa chcąc odbić piłką naprawdę musimy machać własną reką. Czujemy się przy tym tak jakbyśmy naprawdę grali w tenisa! Dość ciekawe doświadczenie 😉

pga

Całości imprezy towarzyszyły oczywiście piękne hostessy, pokazy taneczne a także konkursy gdzie można było zdobyć wiele gadżetów. Przeprowadziliśmy wiele wywiadów i ku naszemu zdziwieniu nawet wśród pań znana jest gra Call of Duty a także wortal FkCoD.pl 😉

pga

Wielu graczy przyjechało na turnieje PES 6 a także NFS: Carbon, jednak wszystkie osoby, z którymi rozmawialiśmy znały Call of Duty co nas bardzo cieszy. Ubolewamy nad faktem iż nie było oficjalnego turnieju w Call of Duty co jest moim zdaniem błędem, gdyż gra cieszy się ogromną popularnością i wiele osób wzięło by udział w takim turnieju.

PGA to także turnieje gier planszowych gdzie można było zobaczyć walki graczy w kompleksie Fantasy Arena, a także pokazy paintballowi czy karate na Extreme Arena.

pga  pga

Poznań Game Arena 2006 osobiście uważam za udany i mimo drobnych niedociągnięć było bardzo przyjemnie. PGA to nie tylko turnieje, to także miejsce spotkań wielu graczy gdzie można wymienić się doświadczeniami, można poznać osoby, które się zna tylko z gry czy z Internetu. Cieszymy się iż mogliśmy brać udział w tym wielkim wydarzeniu i mamy nadzieję, że za rok także się tam pojawimy aby zrelacjonować dla Was tę imprezę (a być może będziemy mieli okazję nawet porozmawiać ^-^ )

Opracował Filek

Dodaj komentarz