Relacja z targów ESWC 2008 Poland

przez | 26/03/2011

    ESWC 2008 Poland już za nami. To największe święto dla graczy zaraz po Poznań Game Arena w naszym kraju, trwało tym razem przez dwa dni. Podczas targów wyłoniono dziewięciu reprezentantów naszego kraju, którzy pojadą do San Jose, na finały światowe ESWC. Odbyło się wiele turniejów, również otwartych, gdzie każdy mógł zasiąść za komputerem, by walczyć o cenne nagrody.

ESWC 2008 Poland
ESWC 2008 Poland

Organizatorzy oddali do użytku znacznie większą halę, niż było to w ubiegłorocznej edycji. Hala wielkością była porównywalna do jednej z hal znajdujących się w Lipsku, zatem pierwsze wrażenie jak dla mnie było bardzo pozytywne. Duża hala mogła sprawiać wrażenie pustki, mimo iż wystawców wcale nie było mniej niż rok temu, zatem nie można było mówić o jakiejkolwiek ciasnocie. Zostały postawione dwie sceny wraz z widownią. Jedna z nich przeznaczona była dla pokazów tanecznych, konkursów oraz innych ciekawostek, natomiast na drugiej prezentowane oraz komentowane były aktualne mecze z turniejów głównych.

ESWC 2008 Poland
ESWC 2008 Poland

Rozgrywki trwały przez dwa dni z czego warto wspomnieć o zawodach zorganizowanych przez Intel. Do wygrania bowiem był wyjazd do Anglii na tor Silverstone, dokładnie na dzień testowy BMW Sauber F1 Team.
Równolegle z ESWC 2008 Poland odbywały się pokazy samochodów. Odbyły się na nich polskie premiery Citroenów C5 i Berlingo, Chevroleta Aveo, Forda Kuga oraz Suzuki Splash.

W niedzielę zwiedzający mogli przyglądać się emocjonującemu turniejowi w Call of Duty 4. Rozgrywki poprowadził najbardziej ceniony i szanowany admin – Onion. Odbywały się one na aż 30 komputerach. Zawody wygrał klan UF Gaming, który powtórzył sukces z PGA 2007.

Podsumowując, polskie ESWC idzie do przodu, w pozytywnym kierunku. Większa hala to z pewnością dobry krok organizatorów. Gdyby tylko było jeszcze więcej wystawców, którzy wypełniliby ogromną pozostawioną przestrzeń, targi byłyby naprawdę rewelacyjne.

Dla FkCoD.pl opracował:
Filek

Dodaj komentarz