PunkBuster

przez | 26/03/2011
    PunkBuster jest programem antycheaterskim, który dba o to, by w grze sieciowej nie było oszustów. Zmorą początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają zabawę w sieci jest to, że wystarczy mieć starszą wersję PunkBustera aby zaczął on „kopać”. Poniżej przedstawię Wam krótki opis co zrobić kiedy PunkBuster robi problemy.

    Zanim zaczniemy cokolwiek grzebać przy PB sprawdźmy czy mamy włączoną tą opcję. W tym celu zaglądamy do Multiplayer Options i sprawdzamy czy na dole mamy opcje PunkBuster: Yes. Jeżeli jest tam ustawione No należy to zmienić.
Jeżeli dalej mamy problemy należy zaktualizować PB. Aby to zrobić zaglądamy do głównego katalogu z grą i odszukujemy tam folder PB.
Otwieramy go i uruchamiamy plik o nazwie pbweb.exe
Otworzy nam się okienko DOSa i czekamy aż zakończy się automatyczny proces aktualizacji.
Co zrobić gdy nie mamy takiego pliku?? Nic straconego, wystarczy ściągnąć jego najnowszą wersję ze strony www.punkbuster.com, wrzucić go do katalogu PB i uruchomić. Po skończonym procesie aktualizacji (trwa on ok. 7 min) możemy uruchomić grę i cieszyć się z dobrze wykonanej roboty 🙂 .

AKTUALIZACJA
Dziś PBWEB nazywa się PBSETUP, jest on do pobrania z naszego działu download tutaj. Jest to specjalny program instalacyjny oraz aktualizacyjny PunkBuster dla wszystkich gier, które są przez program wspierane. Wystarczy program pobrać, wskazać ścieżki zainstalowanych gier, w których chcemy dokonać aktualizacji i kliknąć Check for Updates. Plik można uruchomić nawet z pulpitu, choć zalecam skopiować go do folderu z grami.

Powodzenia
Opracował Filek

Dodaj komentarz