Call of Duty 2 na GMA 950


Uruchamiamy Call of Duty 2 na GMA 950

Wiele laptopów z lat 2006-2009 zostało wyposażonych w słabe zintegrowane układy graficzne Intel GMA 950 (945). Nie ma co ukrywać, to bardzo słabe układy, jednak nie najsłabsze. Da się je nieco podrasować bez używania jakichkolwiek programów do tzw. podkręcania.

Z pomocą przychodzą nieoficjalne zmodyfikowane sterowniki do kart graficznych. Osobiście przetestowałem kilka z nich i moim zdaniem najlepiej wypada sterownik oznaczony jako Sherry Driver 1.2 for 945.
Po instalacji tego sterownika bez problemu uruchomiłem takie gry jak Microsoft Flight Simulator X (FSX) z dodatkiem Service Pack 2 czy CoD 2.

Call of Duty 2 normalnie nawet się nie uruchamiał. Z programem 3DAnalyze już się włączył, ale mocno zacinał. Sterownik Sherry Driver sprawił, że CoD 2 działa bez problemów, płynnie na średnich detalach!

Myślę, że sterownik ten poprawia także ilość FPSów w innych grach, jednak wszystkiego jeszcze nie odkryłem. Nasuwa się tylko pytanie – dlaczego producent w oficjalnych sterownikach nie potrafi zrobić tego, co potrafią niezależni programiści w nieoficjalnych sterach? Odpowiedź pozostawiam Wam.

A oto link do strony sterownika oraz link do pobrania.
AKTUALIZACJA [12 lipca 2011]
Ukazała się nowa wersja, Sherry 1.3, do pobrania tutaj.

Przed instalacją zróbcie na wszelki wypadek kopię zapasową ważnych plików oraz wykonajcie punk przywracania systemu. Wszelkie takie operacje robicie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Opracował:
Filek