Call of Duty 2 na GMA 950

przez | 26/03/2011

Uruchamiamy Call of Duty 2 na GMA 950

Wiele laptopów z lat 2006-2009 zostało wyposażonych w słabe zintegrowane układy graficzne Intel GMA 950 (945). Nie ma co ukrywać, to bardzo słabe układy, jednak nie najsłabsze. Da się je nieco podrasować bez używania jakichkolwiek programów do tzw. podkręcania.

Z pomocą przychodzą nieoficjalne zmodyfikowane sterowniki do kart graficznych. Osobiście przetestowałem kilka z nich i moim zdaniem najlepiej wypada sterownik oznaczony jako Sherry Driver 1.2 for 945.
Po instalacji tego sterownika bez problemu uruchomiłem takie gry jak Microsoft Flight Simulator X (FSX) z dodatkiem Service Pack 2 czy CoD 2.

Call of Duty 2 normalnie nawet się nie uruchamiał. Z programem 3DAnalyze już się włączył, ale mocno zacinał. Sterownik Sherry Driver sprawił, że CoD 2 działa bez problemów, płynnie na średnich detalach!

Myślę, że sterownik ten poprawia także ilość FPSów w innych grach, jednak wszystkiego jeszcze nie odkryłem. Nasuwa się tylko pytanie – dlaczego producent w oficjalnych sterownikach nie potrafi zrobić tego, co potrafią niezależni programiści w nieoficjalnych sterach? Odpowiedź pozostawiam Wam.

A oto link do strony sterownika oraz link do pobrania.
AKTUALIZACJA [12 lipca 2011]
Ukazała się nowa wersja, Sherry 1.3, do pobrania tutaj.

Przed instalacją zróbcie na wszelki wypadek kopię zapasową ważnych plików oraz wykonajcie punk przywracania systemu. Wszelkie takie operacje robicie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Opracował:
Filek

6 komentarzy do „Call of Duty 2 na GMA 950

 1. gracz

  Witam
  Nie sprawdzałem tego sterownika na codzie 2 ale na UO poprawił mi wydajność – fpsy poszły w górę, a za tym idzie mniej ścin(wierzcie mi, że na lapku toshibaA200 widać różnice). Uważam, że na codzie 2 też pewnie by śmigał. Jeśli chodzi o GMA 950 to jest to wielka porażka ale z sherry jest o wiele lepiej. Wielki pozytyw – przydaje się nie tylko w codzie.
  Dzięki Filek

 2. filek Autor wpisu

  Cieszę się, że ten tekst mógł pomóc. Bardzo długo badałem tą kartę graficzną i jej możliwości. Ten sterownik jest obecnie najwydajniejszym, jaki udało mi się przetestować.

 3. gracz

  1.3 daje widoczne lepsze rezultaty! Testowałem na :
  Mount&Blade
  World of Warcraft tbc/wotlk
  No i oczywiście cod uo, na którym gram
  – cod2 będzie też śmigał „lajtowo”, czego nie można było powiedzieć na starych sterownikach intela.
  Jeszcze raz dzięki za wstawienie tego tematu, bo pewnie do tej pory bym się męczył…
  Pozdrawiam gracz – Vesp

Dodaj komentarz