Relacja z Pyrkon 2010

przez | 26/03/2011

Relacja z konwentu Pyrkon 2010

    W dniach 26-28 marca nasza ekipa miała zaszczyt pojawić się po raz pierwszy na konwencie Pyrkon traktującym w tematyce fantasy, bitewniaków oraz RPG’ów.

Na konwencie nie zabrakło różnego rodzaju prelekcji, pokazów, a także oryginalnie przebranych uczestników, przechadzających się korytarzami wszystkich trzech budynków, w których odbywała się weekendowa impreza.

Każdy z budynków charakteryzował się nieco inny klimatem. Budynek A gromadził przede wszystkim fanów literatury fantastycznej, mangi, anime, komiksów, LARPów (Live Action Role-Playing), fanów gier bitewnych, karcianych oraz karaoke. Nie zabrakło również zabaw innego typu jak kalambury, a także rożnego rodzaju stoisk z pamiątkami lub książkami.

Budynek B był przede wszystkim bezpłatnym "centrum noclegowym" gdzie wykorzystując powierzchnię szkoły można było rozłożyć swój własny śpiwór i po prostu przenocować lub odpocząć.

Budynek C gromadził fanów Gwiezdnych Wojen, RPG, a także prowadzono w nim rożnego rodzaju warsztaty. W sali Star Wars prowadzono różne interesujące rozmowy na temat sagi, prezentowano kostiumy, prowadzono dyskusje na ten temat – generalnie raj dla fana gwiezdnej sagi.

Konwent odwiedziły znane osobistości ze świata fantasy ale nie tylko, np. prelekcja o powiązaniu miecza średniowiecznego z mieczem znanego nam z Gwiezdnych Wojen prowadzona była przez jednego z doktorów poznańskiej uczelni.

Nie sposób opisać tego co działo się na konwencie. Całej masy atrakcji nie dało się ogarnąć w jeden dzień. Trzeba jednak zaznaczyć, że panował swego rodzaju chaos. Działo się dużo a jednocześnie nie wiadomo do końca było, co, gdzie, kiedy (mimo posiadania informatora) się dzieje. Niektóre prelekcje trwały dłużej i kolidowały godzinowo z innymi, przez co bywały trudności z obecnością na wybranych spotkaniach.

W trakcie trwania konwentu można było oddać krew. Do tego celu podstawiony został specjalny autobus wyposażony w sprzęt do w/w celu. Co ciekawe, autobus był oblegany!

Nasza ekipa była na konwencie tylko w sobotę, więc nie byliśmy w stanie zobaczyć wszystkiego. Mamy jednak nadzieję, że za rok również zawitamy do Poznania na Pyrkon, bowiem jest to impreza dla każdego, kto choć trochę interesuję się fantastyką.

Opracowali:
Berciuch & Filek

Dodaj komentarz