Zapowiedź Call of Duty: Black Ops

przez | 26/03/2011

Zapowiedź Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Ops to nazwa siódmej już części Call of Duty, która tym razem przeniesie nas w czasy Zimnej Wojny. Odpowiadać za nie będzie studio Treyarch, które znamy z takich produkcji jak Call of Duty 3 czy Call of Duty: World at War. Producent deklaruje, że grę wyda na następujące platformy: PC, PS3, Xbox 360 oraz Nintendo Wii.

Walki odbywać będą się w różnych rejonach świata. Od Wietnamu aż po góry na Uralu, w których oprócz standardowej walki, wcielimy się także w tajnych agentów i będziemy pracować w ukryciu za linią wroga. Oprócz nowego teatru działań, gra w pewnym stopniu nawiązuje do poprzedniej produkcji Treyarch (Call of Duty: World at War) poprzez spotkanie takiego bohatera jak Reznov.

W Call of Duty: Black Ops ma pojawić się dopracowana kampania dla pojedynczego gracza, wzorowana na serii Modern Warfare, która ma wciągać gracza niczym film akcji. Przez większość gry będziemy posługiwać się naszym standardowym wyposażeniem, jednak w niektórych misjach będziemy mogli polatać śmigłowcem Hind i ostrzeliwać cele naziemne. W grze, ma zostać wprowadzony także wątek strategiczny, polegający na tym, że będziemy z pokładu samolotu sterować naszymi jednostkami.

Przejdźmy teraz do trybu multiplayer. Do CoDa 7 ponownie wracają pojazdy. Jeśli ktoś grał w Call of Duty United Offensive lub CoD: World at War, z pewnością doceni ich obecność. Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że pojawi się także znany system perków (specjalnych umiejętności), które mają za zadanie urozmaicić rozgrywkę. W nowym CoD wprowadzony ma zostać także czteroosobowy tryb kooperacji z opcją dwuosobowej gry na jednym ekranie.
Ważna informacja dla posiadaczy PC. W Call of Duty: Black Ops powrócić mają dedykowane serwery, których niestety nie było w Modern Warfare 2.

Silnik graficzny nie będzie się zasadniczo różnić. Ma to być mocno zmodyfikowana wersja silnika z Call of Duty: World at War. Jeśli chcesz sprawdzić, czy gra będzie Ci działać, sprawdź wymagania sprzętowe dostępne w naszym dziale.

Premiera Call of Duty: Black Ops przewidywana jest na 9 listopada 2010. Jeśli jesteś zainteresowany/a już teraz kupnem gry, zajrzyj tutaj.

Opracował:
Filek

Dodaj komentarz