Szczecin GameShow już w ten weekend!

przez | 17/05/2011
Szczecin GameShow (odpowiednik Poznań Game Arena) odbędzie się w najbliższy weekend 21-22 maja 2011. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, w tym turnieje w: Call of Duty 4: Modern Warfare, StarCraft 2 i CS 1.6.

Informacje oficjalne:

Szczecin GameShow 2011

Szczecin GameShow to święto miłośników gier. Choć podczas tegorocznej edycji tej imprezy, w głównej mierze będą królowały gry elektroniczne to nie zabraknie gier fabularnych, strategicznych, gier planszowych oraz aktywności na świeżym powietrzu. Wszystko to już 21- 22 maja na MTS-ie.

O tym, że GameShow, to nie tylko wirtualna rozrywka będzie można przekonać się poza halami wystawienniczymi. Na 20 hektarach terenu odbędą się turnieje paintbollowe, wojowie Wikingów i Prasłowian przygotowali specjalne tory przeszkód dla całych rodzin, a członkowie Szczecińskiej Grupy Fechtunku „Salut!”, zajmujący się szermierką, zaplanowali pokazy i zawody władania białą bronią. Pokaz najbardziej popularnych sportów podnoszących adrenalinę we krwi: skoki bungge, loty balonem, tor quadowy, to tylko nieliczne z atrakcji dla widzów o mocnych nerwach.
– Szczecin GameShow to impreza dla całych rodzin – mówi Przemysław Nowaczyk organizator SGS – Impreza będzie miała formułę wielkiego, rodzinnego pikniku, na którym bezpieczną i zdrową rozrywkę znajdą i młodsi i starsi uczestnicy.
Zgodnie z zamysłem Organizatorów GameShow ma łamać stereotypy dotyczące gier. Stereotypy mówiące o tym, że gry są niebezpieczne dla dzieci czy też, że nie wymagają aktywności ruchowej.
– Będzie to wydarzenie, gdzie tysiące ludzi, często po raz pierwszy spotka się z zupełnie nowymi formami multimedialnej rozrywki. Spotkanie to będzie miało charakter w pełni interaktywny, tak, aby każdy mógł osobiście przetestować prezentowane produkty – dodaje Nowaczyk.
Ubiegłoroczne GameShow zgromadziło blisko 12 tys. odwiedzających z całego województwa i Polski. Zainteresowanie i zaanagażowanie uczestników było bardzo duże, stąd też i w tym roku nie można było pominąć tego rodzaju imprezy.

GameShow – multimedia i gaming elektroniczny

Nowinki w świecie gier będzie prezentować przede wszystkim firma Microsoft, która ukaże swój sztandarowy produkt, czyli Kinect dla konsoli Xbox 360 wraz z nowymi tytułami. Technologia Kinect wyróżnia się tym, że jest niezwykle realistyczna, sprawia, że liczy się tylko człowiek, bo bawiąc się i grając – kontrolerem gry jest ciało człowieka.
Firma Stadlbauer przedstawiciel Nintendo na Polskę zaprezentuje premierową konsolę DS. 3D – innowacyjna technologia trójwymiarowego obrazu bez okularów. Poza tym Nintendo zaprezentuje konsolę Wii która jest już od jakiegoś czas na rynku, ale wciąż powstają nowe tytuły. Konsola jest wykorzystywana do nowych zadań np. wspomaga procesy rehabilitacji u osób po kontuzjach.
Dla fanów gier elektronicznych będzie niespodzianka w postaci turniejów dla graczy najnowszych tytułów gier Call of Duty 4, League of Legends, Starcraft 2, Counter Strike 1.6. Odwiedzający imprezę SGS będą też mogli wybierać najlepsze firmy i tytuły gier, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Kto zostanie zwycięzcą poszczególnej kategorii zostanie ogłoszone 22 maja o godzinie 16.00 na scenie głównej.

GameShow dla miłośników tradycji

Dla osób, które wolą stare, sprawdzone gry też przygotowano coś specjalnego. Dzięki pasjonatom z grupy Retro Games, będzie można cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie wspaniałe chwile związane z grą na legendarnych komputerach i konsolach. Na stoisku Retro Games udostępnionych będzie 16 stanowisk, na których będzie można zagrać w największe przeboje z komputerów Atari, Commodore, Amiga.
Poza grami będą też prezentacje Wojska Polskiego:12 Brygada Zmechanizowana z formacjami wojsk lądowych i Rosomakiem, 12 Baza Lotnicza z Mirosławca prezentująca sprzęt ratowniczy z fotelem katapultowym Su22 , Narodowe Siły Rezerwowe. A to tylko nieliczne z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

GameShow dla żądnych wiedzy

GS 2011 to nie tylko świetna zabawa, ale i prawdziwa nauka. W myśl zasady edukacja poprzez rozrywkę skierowanej dla całych rodzin będzie można zobaczyć m.in. Cashflow- gre planszową, której celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy. Jest to jedyna gra ekonomiczna dopuszczona przez Miniterstwo Edukacji Narodowej jako środek edukacji finansowej.
Studenci z Wydziału Informatyki i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przedstawią swoje dotychczasowe osiągnięcia. Zaprezentują m.in. quadrokoptery, roboty, systemy sztucznej inteligencji czy samodzielnie napisane aplikacje i gry komputerowe. Będzie też chemia i fizyka na wesoło, tu studenci zademonstrują ciekawe doświadczenia naukowe i wraz z odwiedzającymi pobawią się w laborantów.

GameShow dla dzieci i młodzieży

Atrakcyjne zabawy i konkursy z przedstawicielami grupy Edurobot.pl oraz Lego będą tym, co szczególnie może zainteresować najmłodszych. Wykorzystując edukacyjne zestawy klocków LEGO WeDo i LEGO Mindstorms NXT dzieci i młodzież zaprojektuje, zbuduje i zaprogramuje roboty poznając podstawy robotyki. Zorganizowano: sektor edukacyjno-opiekuńczy przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, sektor edukacyjny przeznaczony dla dzieci od 8 lat oraz sektor zabawy, gdzie całe rodziny będą mogły spróbować swoich sił w zabawie z robotami.
LEGO GAMES to kolejna atrakcja dla dzieci- innowacyjna kombinacja 2 typów zabawy– kultowych klocków LEGO z grą planszową, stworzą niebywałą okazję, by pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

GameShow dla rodziców i nauczycieli

W ramach Szczecin GameShow 2011 odbędzie się dwudniowe seminarium, które będzie towarzyszyć imprezie głównej. Całość będzie miała charakter edukacyjno-informacyjny, a wśród znamienitych gości wystąpią m.in. prof. zw. dr hab. Agnieszka Szewczyk – z Instytutu Informatyki w Zarządzaniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Pani profesor będzie opowiadać m.in. o problemach moralnych w świecie gier komputerowych.
Wystąpi również dr Dominika Urbańska – Galanciak ze Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR), która podpowie rodzicom jak odpowiedzialnie wybierać gry dla swoich pociech. Będzie to prelekcja w postaci „zabaw kontrolowanych”, która ma uświadomić słuchaczom obowiązujące kryteria oceny gier ze względu na wiek odbiorcy i treści zawarte w grze.

Oczywiście SGS to także szeroka gama akcesoriów komputerowych i gadżetów elektronicznych, swój udział potwierdziły firmy: Microsoft, Nintendo, Vobis, Ubisoft, Stadlbauer, LEM, Intel, D-Link, i wiele innych.
Patronat medialny nad impreza sprawuje Magazyn Chip – opiniotwórczy miesięcznik dla osób interesujących się nowoczesną techniką, CD ACTION oraz HYPER– jedyny w Polsce blok programowy poświęcony grom komputerowym i konsolowym, anime oraz najnowszym trendom w świecie multimediów.
Całość opatrzona będzie towarzystwem pięknych kobiet spacerujących po hali wystawienniczej. Organizatorzy zorganizowali bowiem wybory Miss GameShow! – Zainteresowanie wśród pań-miłośniczek gamingu jest naprawdę ogromne. Już mamy blisko 60 zgłoszeń – podkreśla zadowolony Przemysław Nowaczyk.

Od siebie dodamy tyle, że objęliśmy imprezę patronatem medialnym, zatem możecie spodziewać się relacji z tego wydarzenia 😉

Oficjalna strona: gameshow.szczecin.pl

Dodaj komentarz