Szczecin GameShow już jutro! Jakie atrakcje?

przez | 20/05/2011
Już jutro rozpoczynają się targi Szczecin GameShow traktujące o elektronicznej rozrywce. Targi potrwają do 22 maja. Jakie atrakcje nas czekają?


– Największym przebojem tegorocznych targów będzie bez wątpienia technologia Kinect oraz Nintendo 3DS– mówi Przemysław Nowaczyk, przedstawiciel organizatora. – Sporo emocji wśród pasjonatów wzbudzi także kino 5D z nowym tytułem: „Dorwać królika”.
Nowinki w świecie gier będzie prezentować przede wszystkim firma Microsoft, która przedstawi swój sztandarowy produkt, czyli Kinect dla konsoli Xbox 360 wraz z nowymi tytułami. Technologia Kinect sprawia, że gry i rozrywka stają się niezwykle realistyczne. Granie bez kontrolera oznacza sterowanie całym ciałem. Kinect reaguje na ludzkie ruchy, działa tak naturalnie i intuicyjnie, że zapomina się o technologii. Liczy się wyłącznie człowiek. Prosta w obsłudze technologia Kinect gwarantuje doskonałą rozrywkę, postawi na nogi i rozbawi każdego.

Firma Stadlbauer, czyli dystrybutor gier komputerowych i konsolowych będzie promować nową konsolę do gier wideo marki Nintendo. Konsola Wii i jej rewolucyjny czuły na ruch kontroler – pilot zdalnej obsługi Wii – zostały zaprojektowane w taki sposób, aby grami wideo mógł cieszyć się każdy, niezależnie od swojego doświadczenia. Poza tym dzięki wbudowanym kanałom Wii można surfować w Internecie, obrabiać swoje zdjęcia cyfrowe, przeglądać wiadomości i prognozę pogody oraz robić wiele innych rzeczy.
Ponadto warto doadać, że Nintendo Wii w wielu krajach jest coraz częściej włączane do procesu rehabilitacji.Konsolę Wii wykorzystuje się głównie w rehabilitacji osób po udarach mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych, w chorobie Parkinsona. Coraz częściej jest również wykorzystywana w terapii starszych pacjentów oraz osób po amputacjach kończyn dolnych. Wii oferuje zatem nie tylko rozrywkę, ale i prawdziwą pomoc.

Konsola Nintendo 3DS to także kolejna z nowinek ze świata gier. Przenośna, mała konsola gier wideo firmy Nintendo ma ekran, który umożliwia oglądanie 3D bez konieczności noszenia specjalnych okularów, wykorzystując do tego metodę autostereoskopia (bezokularowe 3D).
Nie obędzie się też bez samochodowych torów wyścigowych Carrera. Samochodziki Carrera to stylizowane wyścigówki Formuły 1, dopracowane z ogromną dbałością o detale, posiadają nawet oryginalne nadruki. Można ścigać się nimi jeżdżąc po specjalnym torze, który jest absolutnym hitem nie tylko wśród młodzieży, ale i dorosłych.

Firma Vobis zaprezentuje natomiast nowinki jeśli chodzi o produkty Kingston, czy też Intel. Między innymi odbędzie się premiera najnowszeho Notebooka Samsung NP900X3A z procesorem i5-2537M 13.3″ 4GB 128SSD IntelHD W7P.

Dla osób, któe wolą stare, sprawdzone gry też przygotowano coś specjalnego. Dzięki pasjonatom z grupy Retro Games, będzie można cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie wspaniałe chwile związane z grą na legendarnych komputerach i konsolach. Na stoisku Retro Games udostępnionych będzie 16 stanowisk, na których będzie można zagrać w największe przeboje z komputerów Atari, Commodore, Amiga oraz grach na konsolach: Nintendo, Super Nintendo, Sega Master System,Sega Mega Drive, Atari 2600, Atari Jaguar. Retro Games pieczałowicie przygotuje zatem przekrój gier od roku 1978 aż do czasów współczesnych. A każdy z zainterowanych będzie mógł spróbować swoich sił biorąc udział w turnieju retro gier, choćby takich jak Starcraft czy Doom.

Dla fanów gier elektronicznych organizatorzy Szczecin Game Show przygotowali niespodziankę w postaci turniejów dla graczy takich gier jak: Counter Strike 1.6, Call of Duty 4, League of Legends i Starcraft 2. Organizatorem projektu jest grupa Electronic Sports Media. Dzięki współpracy z ESM zawodnicy z całej Polski będą mogli rywalizować w turniejach GameShow Arena, w których do wygrania będzie w sumie kilkanaście tysięcy złotych w gotówce. Dla miłośników gier planszowych przewidziano rywalizacje między innymi w: Might of Magic, Flames of World, Warhammer 40000, Scrabble. Ponadto swoją ofertę gier planszowych, karcianych, bitewnych i innych przedstawi Szczecińskie Towarzystwo Gier Wszelakich „Rubikon”.

Odwiedzający imprezę SGS będą też mogli wybierać najlepsze firmy i tytuły gier, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie w danej kategorii. Kto zostanie zwycięzcą poszczególnej kategorii zostanie ogłoszone 22 maja o godzinie 16.00 na scenie głównej.

Do zobaczenia na targach!

Jeden komentarz do „Szczecin GameShow już jutro! Jakie atrakcje?

  1. madneser

    Fajnie ze impreza sie rozkreca i ciesze sie ze w Szczecinie. Mnie zachwycil konsola Nintendo 3DS, gra Wiedzmin (ekstra stanowisko Vobis – gre juz kupilem w ich salonie) i mega premierowy notek Samsunga. Cos na wzor Maca Aira. Szacun dla producenta, szkoda tylko ze cena zaporowa. Przynajmniej dla mnie:)

Dodaj komentarz