Polish Cup przerwany

przez | 09/04/2011

Niestety świetnie zapowiadające się rozgrywki Polish Cup zostały przerwane. Jak informuje organizator, powodem jest nierozegrania jednego z ćwierćfinałów:

Z przykrością i rozczarowaniem informuję, że „Polish Cup” został przerwany z powodu nierozegrania jednego z
ćwierćfinałów. Mimo szaleńczej walki o prawidłowy tok rozgrywek, nie udało nam się przezwyciężyć braku chęci ze strony uczestników turnieju. Rozczarował nas światopogląd niektórych drużyn i brak choćby najmniejszego profesjonalizmu z ich strony.

Przypomnijmy, Polish Cup to turniej w Call of Duty: Modern Warfare 2, który miał szanse stać się jednym z największych w Polsce.

W imieniu całej redakcji życzę organizatorom sukcesów w przyszłych inicjatywach.

4 komentarze do „Polish Cup przerwany

 1. Tristan

  Mała poprawka : Mecz został rozegrany, tylko organizator turnieju z niewiadomych powodów „nie otrzymał wyniku meczu”. Dlaczego nie otrzymał, tego nie wie nikt, nie wiadomo też dlaczego organizator usunął bez słowa CL klanu (który rzekomo nie rozegrał meczu) ze znajomych na Steam ale mi się wydaję że tak naprawdę powód jest trochę inny. Pełen profesjonalizm organizatora. Pozdrawiam i odradzam zapisania się na jakikolwiek turniej organizowany przez tego człowieka.

  1. Rikudo

   Zgadzam się z przedmówcą. Widać KTR po odpadnięciu z turnieju nie widziało dalszego sensu prowadzenia go. Pełny profesionalizm Deci i całego Killers Team Reaktywacja. Jeśli się nie potrafi z godnością przegrać, niech się nie organizuje takich turniejów. Licze na to, że w najbliższym czasie odbędzie się jakiś porządny turniej w COD: MW2

 2. Decia

  Sprostowanie.
  Każda drużyna zapisująca się do turnieju Polish Cup była w pełni świadoma kto organizuje ten turniej. Nikt tego nie kwestionował – każda drużyna zgłaszająca się do turnieju zaakceptowała to.
  Dla wyeliminowania jakichkolwiek podejrzeń w turnieju zostało powołane Prezydium Turnieju (raczej nie spotykane w różnych turniejach), które miało podejmować sporne decyzje i miało czuwać i reagować w przypadkach jakichkolwiek podejrzeń o stronniczość.

  Jak się okazało nikomu nie przeszkadzał fakt uczestnictwa w turnieju KTR pod warunkiem, że decyzja podjęta przez organizatora nie była związana bezpośrednio z KTR i nie uderzała w jakąś drużynę. Przykładem może być przegrany mecz przez KTR z jedną z drużyn.
  Mecz ten został uznany za nieważny (tak samo jak wcześniejszy mecz tej drużyny z innym przciwnikiem – z tych samych powodów).
  Mecz został anulowany ZGODNIE Z REGULAMINEM – zostały podczas tej decyzji przedstawione powody decyzji organizatora wraz z cytatami regulaminu. Okazało się, że w mniemaniu tej drużyny organizator powinien odstąpić od stosowania się do regulaminu tylko i wyłącznie dlatego , że rzecz związana była z KTR. Pozostawiam bez odpowiedzi pytanie czy słusznym byłoby w takiej sytuacji nieuczciwe zachowanie organizatora w stosunku do KTR tylko i wyłącznie dlatego, że organizator swoje korzenie miał w tym klanie. (powtarzam każda drużyna przed zgłoszeniem się posiadała tą wiedzę i nie kwestionowała jej do czasu kiedy można było to wykorzystać w celu zakwestionowania uczciwości organizatora0.
  Nawiasem mówiąc po jednym dniu od tamtego meczu okazało się, że przeciwnik KTR – zarzucający nieuczciwośc organizatorowi – okazał się perfidnym oszustem podstawiając na mecz nieuprawnione do jego rozegrania osoby.

  Reasumując domniemuję, że każda drużyna zaakceptowała udział KTR w turnieju z przeświadczeniem, że w razie czego zarzuci się stronniczość organizatorowi na rzecz KTR.
  Czytając w/w komentarze potwierdza się to domniemanie.

  Przed przystąpieniem do turnieju każda drużyna miała obowiązek zapoznania się regulaminem turnieju oraz miała obowiązek w zgłoszeniu drużyny dokonać odpowiedniej adnotacji informującej o zapoznaniu się z regulaminem.
  Regulamin bardzo wyraźnie mówił, że wynik meczu nalezy wysłać do organizatora 24 godziny po rozegraniu meczu.
  Mecz o którym mowa miał rozegrać się wieczorem 6 kwietnia – organizator czekał cierpliwie – przedłużając jednocześnie podanie informacji na temat par półfinałowych o jeden dzień – skracając tym samym o jeden dzień trwanie kolejki półfinałowej.

  Około godziny 23 – 8 kwietnia czyli 48 godzin po termine rozegrania meczu organizator ostatni raz sprawdził PW forum i pocztę e-mail i stwierdził że wynik jednego z czterech meczy nie został przysłany.
  Organizator nie odpowiada za to czy komukolwiek chce się wysłac wynik czy nie. Obowiązek ten należy do kapitanów drużyn.
  Jeśli kapitanowie nie sprostali temu zadaniu i nie zrobili tego – nie nalezy własnego błędu tłumaczyć winą organizatora.
  Rozumiem, że za własne niedociągnięcia najłatwiej jest winić inne osoby – tak aby winę odsunąć od siebie jak najdalej – najłatwiej ale czy uczciwie??

  Reasumując po upływie czasu przysłania wyniku meczu organizator uznał, że mecz ten się nie odbył.

  Dlaczego turniej został przerwany?
  Nikt nie zakwestionował przegranej KTR w ćwierćfinale( nawiasem mówiąc dla klanu tego był to sukces ponieważ z moich informacji wynika, że głównym celem KTR było wyjście z grupy).

  W fazach grupowych miało odbyć się około 60 spotkań.
  Zapisały się same profesjonalne klany w związku z czym odbyło się ZALEDWIE 50 procent meczy.
  W między czasie organizator nasłuchał się (naczytał) na steam wiele żali, płaczu, skarg, obrażeń – wynikających tylko i wyłącznie z nieznajomości regulaminu turnieju przez większośc drużyn , które powinny się z nim zapoznać przed zgłoszeniem turnieju.
  Nagle okazywało się, że jakaś drużyna nie odpisywała przeciwnikowi na zaproponowany termin rozegrania meczu przez co przegrywała walkowerem. Oczywiście drużyna „zamulająca” broń Panie Boże nie była winna.
  Winni byli wszyscy w koło oprócz nich.
  Napiszę więcej. W turnieju okazało się, że organizator jest mało profesjonaly pomieważ zdyskwalifikował z turnieju drużynę z której gracz został wykryty przez program antycheaterski jako osoba uzywająca cheatów.
  Wtedy również oczywiście nikt inny nie był winny zaistniałej sytuacji oprócz organizatora.

  W związku z tym, że organizator w trakcie fazy grupowej doszedł do wniosku, że bulwersującym jest fakt braku znajomości regulaminu przez druzyny uczestniczące, rozegranie tylko 50 procent spotkań publicznie na forum turnieju około TYDZIEŃ PRZED zakończeniem fazy grupowej a przed rozpoczęciem ćwierćfinałów ogłosił, że jeśli w fazach pozagrupowych nie zostanie rozegrany jakikolwiek mecz – turniej w związku z brakiem sensu kontynułowania zostanie przerwany.

  Informacja ta podana została do wiadomości wszystkich uczestników około 7 dni przed rozpoczęciem ćwierćfinałów.
  Przez te 7 dni żaden kapitan (pomimo istnienia Prezydium turnieju) nie zakwestionował tej decyzji, nie rozmawiał na ten temat z organizatorem.

  Okazało się, że należy to zakwestionować dopiero wtedy kiedy zabolało to kogoś osobiście.
  Wcześniej nie było na to czasu? na pewno nie ponieważ kogo wtedy winiłoby się za własne niedopatrzenia?
  Odpowiedź jest banalna – organizatora!!!

  Usunięcie uczestników turnieju z listy osób znajomych w komunikatorze steam.
  Uczestnicy turnieju dodawani byli do listy znajomych organizatorów dla lepszej organizacji turnieju i łatwiejszego kontaktu.
  Po przerwaniu turnieju lista ta dla organizatora przestała być aktualna.
  Nawiasem mówiąc wszelkie dyskusje na temat nie przysłanego wyniku nie byłyby brane przez organizatora pod uwagę.

  Pozostał kontakt e-mail. Nikt nie zwrócił się w tej sprawie za pomocą e-mail do organizatora.

  W mojej ocenie turnieju dochodzę do jednego wniosku. Wiele drużyn nie potrafiła albo z własnej wygody nie chciała zrozumieć/stosować się do regulaminu turnieju oraz podczas podjęcia decyzji o uczestnictwie nie potrafiła zarezerwować sobie potrzebnego do tego czasu.

  Jest to moje jedyne sprostowanie. Nie będę uczestniczył w jakichkolwiek przepychankach słownych.
  Pozdrowienia

 3. Decia

  P.S.

  Wyciąg z regulaminu turnieju:

  IX. PODAWANIE WYNIKÓW

  3. Wyniki (bez screenów) meczy Kapitan drużyny wysyła w przeciągu 24 godzin od rozegrania meczu za pomocą PW lub maila do organizatora meczu.

  5. W przypadku gdy w przeciągu 24 godzin od zakończenia meczu żaden Kapitan nie wyśle do organizatora wyniku mecz uznaje się za nierozegrany

  ——————————————————————————————————–
  Organizator otrzymał wyniki trzech meczy. Ostatni wynik otrzymał 6 kwietnia po godzinie 22 (nie był to wynik wspomnianego wyżej meczu).
  Organizator sprawdził z technicznego punktu widzenia czy istnieje możliwość nie otrzymania PW lub maila przez okres 48 godzin.
  Po 48 godzinach, po sprawdzeniu technicznym organizator w myśl regulaminu uznał mecz za nierozegrany a co za tym idzie podjął stosowne kroki o których poinformował WSZYSTKICH uczestników turnieju przed rozpoczęciem fazy ćwierćfinałowej.

Dodaj komentarz