Polish Cup – nowa inicjatywa

przez | 06/02/2011

Polish Cup to nazwa nowego turnieju, który poprowadzony ma zostać przez ekipę Killers Team. Z założenia Polish Cup ma być największym turniejem w szóstą część CoDa, czyli Call of Duty: Modern Warfare 2.

Turniej ten zostanie objęty patronatem FkCoD.pl, ale myślę, że inne serwisy też będą o nim informować. Natomiast czy Polish Cup można nazwać mistrzostwami polski w COD MW 2?

Zapraszamy do zapoznania się niniejszym wywiadem (źródło:www.killersteam.net/turniej/)

Wywiad z Decią – pomysłodawcą i organizatorem turnieju.
– Czy Polish Cup można nazwać mistrzostwami polski w COD MW 2?

– W pewnym sensie tak, po sprawdzeniu polskiej sceny MW 2 można dojść do wniosku, że praktycznie nie istnieje jako profesjonalne przedsięwzięcie. A szkoda gdyż posiada ogromny potencjał. Według mojej oceny, nikt nigdy nie zorganizował i doprowadził do końca prawdziwego turnieju na polskiej scenie. Najwyższy czas to zmienić.

– ESL?

– Liga Esl skupia aktualnie kilka drużyn w polskiej lidze, a dokładnie 8. Tyle drużyn na cały kraj? Oczywiście to znikoma ilość i nie można wychodzić z założenia, że wyłoni rzeczywiście najlepszą drużynę w kraju. Choć doceniam ESL jako Esport i wiem, że zorganizowali wiele pięknych turniejów to MW2 traktują po macoszemu.

– Dlaczego postanowiłeś stworzyć swój turniej? Czy turnieje zorganizowane przez inne klany nie wystarczą?

– Brałem udział w kilku turniejach między klanowych, zawsze były zorganizowane w pośpiechu, bez profesjonalizmu i zaangażowania. Spowodowało to, że po kilku kolejkach, albo się kończyły albo po prostu zostały przerwane. Moim marzeniem zawsze był udział w wielkim, dobrze zrobionym turnieju gdzie mógłbym się cieszyć z każdego rozegranego meczu.

– Czym w takim razie będzie się różnił twój turniej od innych?

– Sercem. Tak to najłatwiej opisać. W każdy szczegół włożyłem kawałek siebie aby wszystko było profesjonalnie przygotowane. Analizowałem każdy aspekt tego przedsięwzięcia i wiem, że będzie to najlepszy turniej w historii polskiej sceny MW2.

– Pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem. Czy średnia wieku 15 lat i chęć aby wygrać za wszelką cenę to stereotyp tej gry?

– Po części na pewno nie, wielu graczy chce po prostu wygrać i być na pierwszym miejscu w tabeli. Mi na tym nie zależy, mogę zająć ostatnie miejsce w drużynie gdy wygrywamy mecz. Liczy się gra drużynowa i radość po pięknie rozegranym meczu. Nigdy nie zapomnę gdy wraz ze znajomymi, cieszyliśmy się jak dzieci gdy rozegraliśmy sparing w miłej, kulturalnej atmosferze. Do tego została właśnie stworzona ta gra, aby przynosić radość i choć na chwilę zapomnieć o trudnościach w codziennym życiu.

– Na koniec, czy to prawda, że klan w którym jesteś honorowym członkiem jest inny niż wszystkie?

– Jeśli mówimy o tym samym, czyli o wieku to tak. Liderzy klanu to osoby znające się z reala i mające do siebie zaufanie. Mamy od 25-35 lat i na co dzień pracujemy ze sobą w instytucji zaufania publicznego. Przegadaliśmy setki godzin na temat polityki klanu, taktyki i całej rzeczywistości wirtualnej. Traktujemy COD MW2 nie tylko jako grę ale jako możliwość ukazania, że chcieć znaczy móc i to pokażę w turnieju. Niestety jako organizator turnieju nie będę mógł brać bezpośredniego udziału w rozgrywkach, jednak 'coś za coś’.

– Mówicie tylko czy również działacie?

– Aby zacząć działać, trzeba najpierw to przemyśleć. A tak na poważnie, niech najlepszym dowodem na to co napisałem wyżej, będzie nasz wkład finansowy w ten turniej. Zebraliśmy pieniądze i zagwarantowaliśmy zwycięzcy turnieju puchar. Oprócz tego każda drużyna która znajdzie się na podium otrzyma medale. Jest to ewenement na skalę krajową a może i na europejską. Nie znam turnieju MW2 który, robiony przez zapaleńców, miał tak świetne nagrody.

– Czego Ci życzyć?

– Jeśli za dwa lata rozegrana zostanie 6 edycja Polish Cup to marzenie zostanie spełnione.

– A więc życzę powodzenia, dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję.

Od siebie również życzymy wszystkiego najlepszego 🙂
Strona turnieju: www.killersteam.net/turniej/

Dodaj komentarz