Nowy dział i nowe informacje

przez | 01/10/2010

Otworzyliśmy dla Was nowy dział „Konkurenci CoD” Wśród gier FPS jest wiele tytułów, w które warto by zagrać. W tym oto dziale będziemy przedstawiać Wam największych konkurentów Call of Duty. W końcu nie tylko CoD jest warty uwagi.

Pierwszą grą, która została w owym dziale opisana to Medal of Honor. Bez wątpienia to największy konkurent Call of Duty.

Podstawowe informacje oraz filmik prezentujący betę:

Premiera gry zaplanowana została na 15 października, a już 4 października wystartują beta testy trybu multiplayer w wersji dla komputerów osobistych. W ramach przygotowania gracze będą mogli pobierać klienta już od 1 października, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób przystąpią do bety już od pierwszego dnia jej trwania. Więcej informacji na temat sposobu pobrania klienta można uzyskać pod adresem www.medalofhonor.com/pl_PL. Otwarte testy trybu multiplayer gry Medal of Honor rozpoczną się 4 października i potrwają do 7 października.

Wersja beta trybu multiplayer zawiera dwie mapki inspirowane prawdziwymi lokacjami – Bazę Kunar oraz Wzgórza Shahikot. Walki w bazie Kunar rozgrywane są w trybie Sector Control, w którym dwie walczące ze sobą strony dążą do przejmowania taktycznych punktów na mapie. W przypadku wzgórz Shahikot dostępny jest cechujący się odgórnymi wytycznymi tryb Combat Mission, w którym gracze zajmują się wykonywaniem kolejnych zadań mających na celu pokonanie przeciwnej drużyny. W obu udostępnionych trybach każdą ze stron konfliktu może reprezentować maksymalnie 12 graczy, dzięki czemu na danej mapie mogą spotkać się nawet 24 osoby. Gra cechuje się ponadto podatnym na zniszczenia otoczeniem, akcjami wsparcia technicznego oraz mechanizmem udoskonalania broni poprzez zakładanie wielu różnych komponentów.

Electronic Arts ogłosiło dziś także, iż gra Medal of Honor ustanowiła rekord w największej liczbie przedpremierowych zamówień w jedenastoletniej historii tej marki. Ten kamień milowy stawia Medal of Honor na równi z innymi świetnie sprzedającymi się tytułami akcji od EA, pomimo że do premiery produktu pozostały jeszcze dwa tygodnie. Gra przygotowana została przez Danger Close Studio oraz EA DICE i stanowi reaktywację marki osadzając fabułę we współczesnym Afganistanie. Akcja skupia się na działaniach grupy Tier 1 Operators, czyli na wpół tajnej elitarnej jednostki wyselekcjonowanych żołnierzy pod dowództwem NCA (National Command Authority). Członkowie tej grupy podejmują się wykonywania misji, z którymi nikt inny nie potrafi sobie poradzić.

Medal of Honor został doceniony przez krytyków za przepełnioną akcją rozgrywkę, autentyczność ukazania współczesnego konfliktu i dopracowany sieciowy tryb multiplayer. Model rozgrywki skomentowany został przez serwis Kotaku, który stwierdził, że „współczesne strzelaniny mają nowego rywala”, jak również przez brytyjskie czasopismo GamesMaster, którego redaktorzy zauważyli, iż „napięcie nieustannie narasta wokół gracza.” Realizm podejmowanych działań został doceniony przez serwis Joystiq, który uznał, iż „fani militariów docenią ogromną dbałość o szczegóły.” Tryb sieciowy gry Medal of Honor również został pochwalony przez krytyków, otrzymując między innymi nagrodę serwisu GameSpy w kategorii najlepszego multiplayera targów E3 2010. Wszystkie te wyróżnienia w najlepszy sposób podsumował Official Xbox Magazine – „Call of Duty, poznaj swojego konkurenta”.

W Polsce pierwsze o pierwsze oceny gry pokusiły się magazyny konsolowe. Multiplayerem zachwycił się PSX Extreme: „Zapomnijcie o tym, co przedstawiała czerwcowa beta Medal of Honor. Poprawki (także graficzne), jakich dokonało DICE na podstawie zebranych z bety materiałów są tak duże, że zmieniły mój stosunek do tego trybu gry o 180 stopni (nie ukrywam, że nie był on pozytywny). Multiplayer Medal of Honor w stanie finalnym może bez trudu stawać w szranki z największymi obecnie tuzami tego typu zabawy: Battlefield: Bad Company 2 oraz Call of Duty: Modern Warfare 2, a pod koniec roku zagrozić mu może jedynie CoD: Black Ops. Z kolei Neo Plus twierdzi że nowy Medal Of Honor to „udane przeniesieni serii w nowe realia.”

Zamawiając grę w przedsprzedaży można otrzymać specjalną edycję Tier 1 w cenie edycji zwykłej

Medal of Honor w europejskich sklepach dostępny będzie 15 października 2010 roku. Więcej informacji na temat gry znajduje się na jej oficjalnej stronie:www.medalofhonor.com/pl_PL.

Opracowanie EA

Dodaj komentarz