Modern Warfare 3 – rozgrywka ma odstraszyć camperów

przez | 09/09/2011
W nadchodzącej ósmej już odsłonie Call of Duty rozgrywka ma być dużo płynniejsza i odstraszać potencjalnych camperów.

Camper to w „gamingowym slangu” osoba, która wykorzystuje miejsca na mapie w taki sposób, by łatwo zdobyć fraga. Najczęściej to snajperzy, którzy siedzą w takim miejscu, z którego trudno go wykurzyć tym samym psując całą rozgrywkę. W nowym CoDzie ma się to zmienić.

Mark Rubin, producent Call of Duty: Modern Warfare 3 wyjaśnił to następująco:

W przypadku Modern Warfare 3 zdecydowaliśmy wziąć najfajniejsze elementy z pionowego układu map i starć, nie chcieliśmy jednak, żeby było to na tyle skomplikowane, abyś bez względu na to, gdzie biegniesz, był pod ciągłym ostrzałem lub aby niebezpieczeństwo nadciągało z każdego miejsca. Chcieliśmy, żeby mecze były płynne i myślę, że właśnie to jest to, z czym CoD 4 sobie nieźle poradziło. Uważam, że Crash jest jedną z najlepszych map spośród wszystkich multiplayerowych FPS-ów. Rozgrywka na niej była płynna, więc nasi projektanci spędzili wiele czasu przyglądając się świetnym lokacjom ze starszych odsłon Call of Duty i innych gier. Chcieliśmy ustalić, co we wspomnianej płynności jest przyjemne i interesujące. Jeśli mapy będą zbyt proste, nie będą ciekawe. A jeśli będą zbytnio skomplikowane, nie będą przynosić zabawy.

Myślicie, że to się uda?

Źródło: CD-Action.pl

3 komentarze do „Modern Warfare 3 – rozgrywka ma odstraszyć camperów

  1. TheMatthew173

    Takich map mi trzeba! Z drugiej strony fajnie jest szukać jakiś fajnych miejsc na mapie 🙂 W wojne trzeba było przetrwać pomysłem i w CoD-dzie też trzeba,więc myślę,że jakieś ukryte haczyki będą,ale w mniejszym stopniu . Już się nie mogę doczekać!

  2. Rabbit

    Niby fajnie ale wedluug mnie nie. Tłumaczę: Snajper to nie camper, on nie moze biegac po mapie jak glupi tylko ma oslaniac druzyne z tzw. przyczajki, przyczułki(nie wiem dokladnie xd). I wg. mnie powinny byc chociarzby zrobione mapy dla snajperów i tyle :] Pozdrawiam

Dodaj komentarz