Gracze porzucą Call of Duty na rzecz BF 3?

przez | 12/07/2011
Magazyn CD-Action informuje o nowym raporcie Michael’a Pachter’a, analityka rynkowego, który stwierdził, że uruchomienie Call of Duty Elite może spowodować odpływ graczy na rzecz konkurencji, mianowicie Battlefield’a 3.

Jak pisze:
Oczekujemy, że gra EA poradzi sobie nadzwyczaj dobrze, przebijając wynik 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy osiągnięty przez poprzednią część cyklu. Uważamy też, że uruchomienie przez Activision Call of Duty Elite (usługi premium) może spowodować, iż mała liczba lojalnych graczy Call of Duty zdradzi serię na rzecz produkcji EA.

Choć sądzimy, że sprzedaż tegorocznej odsłony Call of Duty może być większa niż ubiegłoroczny, zadziwiający wynik 20 milionów sprzedanych egzemplarzy – głównie dzięki sieci, w której seria generuje ruch na niezwykłym poziomie 17 milionów aktywnych tygodniowo graczy – uważamy, że akcje Activision mogą być pod pewną presją, kiedy produkcja od EA pojawi się na rynku. Zwłaszcza, gdy Battlefield 3 osiągnie średnią ocen w serwisie Metacritic powyżej 90%.

A czy Wy też będziecie „odpływać” od CoDa? 😉

Źródło: CD-Action.pl

4 komentarze do „Gracze porzucą Call of Duty na rzecz BF 3?

  1. Predom

    Osobiście skończyłem przygodę na cod4 – najlepiej wspominam coduo – Z PEWNOŚCIĄ „odpłynę” na nowe wody niż będę wspierać fabrykę cod-a 😉

    1. filek Autor wpisu

      Ja jak zawsze będę starać się, by być na czasie i z CoDem i z BFem. Choć nie ukrywam, że coraz cieplejsze uczucia (jeśli można to tak nazwać) żywię do Battlefielda 🙂

Dodaj komentarz