6 lat FkCoD.pl

6 lat FkCoD.pl – refleksje założyciela

    1 marca 2010, to dla mnie, jako założyciela tej witryny bardzo ważna i dumna data. Już od 6 lat FkCoD.pl uczestniczy w życiu polskich (a może nie tylko polskich? 😉 ) graczy Call of Duty. Tym bardziej jestem dumny z tego, iż moim skromnym zdaniem jest to najdłużej działający serwis o CoD w Polsce. Może i są serwisy, które zaczęły wcześniej, jednak niektóre z nich miały długą przerwę w działaniu, a inne, do dziś nie są aktualizowane.

A wszystko zaczęło się 1 marca 2004 roku, zaczynając jako malutki serwis (więcej o tym w historii serwisu). Najpierw strona nazywała się FkCoD Site, później, pod koniec roku 2005 została wykupiona domena PL, z czego przemianowano serwis na FkCoD.pl. Dziś, kiedy to serwis jest zarejestrowaną w Sądzie Okręgowym redakcją internetową na prawach dziennika, pełna nazwa serwisu to Portal Internetowy FkCoD.pl.

Teraz mogę dumnie patrzeć, jak portal się rozwija o kolejne serwisy. Co prawda niektóre trzeba troszkę "odkurzyć" jednak wszystko jest kwestią czasu 😉 Jakiś czas temu rozszerzyliśmy nasze kanały informacji o platformy takie jak np. Blip.pl. Można śledzić nasze newsy również na Śledziku NK, czy Tablicy FaceBook’a (więcej w dziale Profile FkCoD.pl). Zachęcam do korzystania z tych opcji 🙂

Warto też wspomnieć o Forum, które dzięki Wam, ciągle się rozwija. Forum zostało założone rok później po FkCoD.pl, dokładnie rok – tak, dziś forum obchodzi swoje piąte urodziny 🙂 Staramy się tam nieść pomoc i myślę, że wypełniamy tę misję całkiem nieźle.

Serwis realizował też zadania bardziej ambitne. Sukces jaki odnieśliśmy podczas PGA 2007 pokazał, że nasza ekipa potrafi zorganizować dobrze zrealizowany turniej (w tym czasie był to pierwszy oficjalny turniej LANowy w Call of Duty 4: Modern Warfare). W tym roku mamy oficjalny Patronat nad Pyrkon 2010. Dla mnie osobiście to wszystko to jest COŚ! Dla innych, może niekoniecznie 😉

Cieszę się, że FkCoD.pl posiada liczne grono stałych czytelników. Zwłaszcza, że istnieje wiele innych bardzo dobrych serwisów, często lepszych niż ten.

Są chwile trudniejsze, są chwile lepsze, jednak są także zaskakujące. Np. to co dzieje się na scenie serwisów CoD, jak zamknięcie serwisu CoDJumper.pl co było dla mnie dość szokujące. I nie ukrywam, że szkoda tak dobrego serwisu. Ale myślę że PinG (właściciel CoDJumper.pl) postawi jakiś nowy konkretny serwis.

Jednak nie ma co ukrywać, samym CoDem się nie żyje, więc ostatnio postanowiliśmy uruchomić dział Strona Tygodnia, który jest prowadzony przez naszą redaktorkę "Berciuch’a". Opisujemy tam ciekawe strony, które naszym zdaniem warto jakoś wyróżnić, pokazać naszym czytelnikom inne ciekawe miejsca w sieci.

Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za wsparcie, za to, że nadal gracie w CoD oraz za to, że istnienie tej strony ciągle ma sens.

Pozdrawiam!
Marcin "Filek" Romanowicz

artykuł z dnia 1 marca 2010 roku

Dodaj komentarz